Patēriņa kredītsPatēriņa kredīts ir viens no izdevīgākajiem aizdevuma veidiem privātpersonām uz lielāku vai mazāku atmaksas laiku. Tas, atšķirībā no ātrajiem aizdevumiem, paredzēts lielākam naudas summas aizņēmumam ar zemākiem atmaksas procentiem. Taču tā noformēšana ar kredītiestādi aizņems nedaudz vairāk laika, jo, aizņemoties naudas summu pat līdz 10 000 eiro (kādu naudas aizdevumu piedāvā BIGBANK) bankai nepieciešams garants, ka nauda tiks laikā atmaksāta. Patēriņa kredītus šobrīd iespējams pieteikt arī internetā.

Šobrīd arvien vairāk privātpersonu izvēlas slēgt tieši patēriņa kredīta kredītattiecības. Zināms, ka aizdevums privātersonām samazina kredīta saistības ar banku – netiek prasītas naudas izmantojuma atskaites un aizdevums tiek izsniegts pietiekami liels, lai īstenotu kādu lielāku dzīves mērķi. Patēriņa kredīta limits nereti pārsniedz pat hipotekāro kredītu piedāvātās minimālās naudas robežas, tādēļ vajadzētu apsvērt patēriņa kredītu izdevīgumu.

Svarīgi, pirms aizņemies.

Mūsu portālā atradīsi izdevīgākos patēriņa kredīta piedāvājumus, bet šobrīd iepazīsties ar daudzkārt risinātiem problēmjautājumiem par kredīta atmaksāšanu, noformēšanu u.c. ar kredīta iegūšanas saistītām izmaksām.

Pirms noslēdz kredītattiecības, izvērtē bankas piedāvātās procentu likmes – tātad kredīta atmaksāšanas modeli, kas būs Tev svarīgs, lai izvērtētu sev izdevīgākās kredītattiecības ar banku. Daudzas bankas paliek nemainīgas savā pieredzē un pie kredīta atmaksāšanas saviem klientiem piedāvā tikai fiksētās procentu likmes.

  • Tas nozīmē nemainīgu procenta likmi visa kredīta atmaksāšanas laikā. Priekšrocība tā, ka vari rēķināties uz nemienīgiem ikmēneša izdevumiem kredīta atmaksāšanā, taču piemērotā procentu likme gan tiks izveidota nedaudz augstāka, atšķirībā no mainīgās procentu likmes. Šāda iespēja izvedota, lai banka neciestu zaudējumus, ja arī izvēlētā valūta naudas atmaksāšanai krasi svārstās.

Taču daudzas bankas, paplašinot savu piedāvājumu, piedāvā arī mainīgās procentu likmes.

  • Kredīta atmaksāšanas laikā jūsu izmaksas svārstīsies. Procentu likme piemērota mazāka, taču svārstības tajā nozīmē ne tikai izmaksu pieaugumu, bet bieži arī samazinājumu.

Kad būsi izvēlējies izdevīgāko procentu likmi no banku piedāvājumiem, neaizmirsti arī par citiem ar atmaksāšanu saistītiem nosacījumiem. Otrkārt, izvēlies sev piemērotāko atmaksāšanas grafiku, jo tā pareiza izvēle noteiks, cik izdevīgas Tev būs kredītattiecības ar banku. Ir bankas, kas piedāvās tikai vienu maksāšanas grafika modeli, bet tās, kuras piedāvās gan dilstošo gan nemeinīgo maksāšanas grafiku, svarīgi izprast šo maksājuma grafiku atšķirības.

  • Dilstošais maksājuma grafiks izdevīgāks būs personām, kuras sākotnēji, aizņemoties naudu, jau spēs atmaksāt lielāku naudas summu no visas kredīta summas, bet pēdēji – mazāku. Atmaksas procentu un pamatsummas kopējās izmaksas tiks dzēstas no kopējām kredīta izmaksām ik mēnesi ar nemainīgu summas dzēsumu. Izvēloties šo maksājuma grafiku, rezultātā atmaksāsi mazāk procentos.
  • Nemainīgais maksājuma grafiks paredzēts privātpersonām, kuras vēlas stabilitāti un nemainību savā budžetā līdz pat kredīta atmaksas termiņa beigām. Atmaksas procentu un pamatsummas ikmēneša izmaksas būs nemainīgas un vienādas.

Atceries, ka patēriņa kredīts domāts privātpersonām, kuru ikmēneša ieņēmumi sniedzas vismaz līdz 200 eiro, kuriem ir patstāvīga darba vieta un garantēts maksātspējīgs galvotājs. Daudzkārt, lai noslēgtu patēriņa kredīta līgumattiecības, būs nepieciešams garantēt nekustamā īpašuma ķīlu, lai aizņemtos lielāku naudas summu. Šobrid izdevīgākos patēriņa kredīta piedāvājumus meklē mūsu portālā, un izvērtē sev vēlamāko no tiem!

Aizņemies atbildīgi!